אמן חושים וטלפתיה אסף סלומון ההבדל בין אמן חושים וקוסם

מהו ההבדל בין אמן חושים וקוסם ?

אמן החושים אסף סלומון מסביר מה זה אמן חושים ומה זה קוסם :

 בגן מלמדת אותנו הגננות כי בגוף האדם ישנם חמישה חושים – חוש הראייה, חוש השמיעה, חוש המישוש, חוש הריח וחוש הטעם , אז מה פירוש אמן חושים? האם הכוונה אמן שמפעיל את החושים שלו? או שמא אמן שמפעיל את החושים של הקהל?

בעבודתי היומיומית אני מופיע כאמן חושים וטלפתיה , ואכן כמעט בכל הופעה אני נדרש לענות על שאלה זו – מה זה אומר שאתה אמן חושים?
תשובתי לעניין זה, אכן לכל אדם יש חמישה חושים, אך ישנו חוש שישי שתפקידו לקלוט מידע פאראפסיכולוגיה (מעבר לפסיכולוגיה) שלא ע"י חמשת החושים – בהופעותיי אני נותן תחושה של קיום חוש זה., אני מדגיש כי לא ניחנתי בכוחות על טבעיים מיוחדים, פשוט הכל מבוסס על טכניקות שונות שלמדתי בשנים האחרונות.
החוש השישי עליו אני מדבר הינו תחום העוסק בתופעות כגון טלפתיה, קריאת מחשבות, חיזוי עתיד, הזזת חפצים בכח המחשבה – טלקינזיס וכו – המשותף לכל הדברים שמניתי הם שהם נראים לצופה מן הצד  ככוחות על טבעים  אך בפועל הם סוג של אשליות, לדוגמה תחום כיפוף כפיות – כאשר בהופעותיי אני מבקש כפית ומתחיל לכופף אותם – אנשים בטוחים שאכן ניחנתי בכוחות על טבעיים , אני מדגיש כי איני ניחנתי בכוחות מיוחדים, ואני אדם בדיוק כמוהם, הכל מבוסס על טכניקות שונות ומגוונות – מסתבר שלאנשים קשה לקבל את ההסבר הפשוט שמה שהם רואים בסך הכל מבוסס על טריק , ומעדיפים עדין להאמין שמה שהם רואים לא יכול להיות וקיים מצב של כוחות על טבעים, או לדוגמה שאני מבקש מאדם לחשוב על מספר ולפתע – קורא את מחשבותיו ומכריז על המספר עליו חשב – האדם והקהל בטוחים כי ניחנתי בכוחות מיוחדים, שוב אני מדגיש שאין כוחות, הכל מבוסס על טכניקות שונות ומגוונות של השפעות, דמיון מודרך, שפת גוף, סוגסטיות  וכו'.

בתחום זה של אמנות החושים – אפשר לשחק עם המחשבות והחושים ולעשות דברים מדהימים שאכן לצופה מן הצד נתפסים ככוחות על טבעיים, זכור לי מקרה שבאחת מהופעותיי לאחר שבהופעה זו חשפתי שמות , ציורים ומספרים שאנשים חשבו עליהם ולאחר שהדגשתי כי אין לי כוחות על טבעיים – ניגשה אלי בחורה וביקשה שאתן לה ברכה לזיווג כפי שציינתי לאנשים קל לקבל את ההסבר הפשוט שיש כוחות ולא להאמין שמה שהם ראו והצליחו לתעתע בהם עומד מאחורי זה סוד קסום.

לסיכום אמן חושים – הינו אמן שמתעסק בעיקר בתחום הטלפתיה – תחום זה הוא חלק מתחום אמנות הקסמים.
ההבדל בין אמן חושים לקוסם הוא שאמן חושים מתעסק בדברים יותר נסתרים ואנושיים  – כגון חדירה למחשבות, קריאת מחשבות, השפעה על אנשים,  ואילו קוסם מתעסק בחפצים ממשיים לוקח חפץ וגורם לו להיעלם, גורם לחפץ להופיע וכו'.

רבי נחמן מברסלב פעם אמר :  אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותיך, ודא שמחשבותיך נמצאות במקום שבו אתה רוצה להיות – ואני מוסיף.. אז תחשבו תמיד מחשבות חיוביות כי אתם לא יכולים לדעת אולי האדם העומד מולכם יכול לקרוא אתכם (בכל דרך אפשרית)

דילוג לתוכן